Śladami sukcesu…

pocket-watch-1637396_1920

CZAS…

Odcinek, chwila, moment, największy dar, jednostka, okres, waluta, przywilej, skarb…

Czas- bez względu na pochodzenie, status społeczny, zdrowie fizyczne, osiągnięcia, plany, ilość posiadanych dóbr, jest sprawiedliwy dla wszystkich i mamy go dokładnie tyle samo każdego dnia.

To jedyna zmienna, która jest stała dla nas wszystkich, bez wyjątku, pod warunkiem, że jesteśmy zdrowi i nie tracimy życia z dnia na dzień z powodu jakiegoś zdarzenia.

Można byłoby się zatem zastanowić nad różnicą między nami, ludźmi, która pokazuje sposób w jaki ten czas planujemy, spędzamy, korzystamy z niego, co ma bezpośredni wpływ na życie, które prowadzimy?

Często łapię się na tym, że wyobrażam sobie, co będzie za lat pięć, dziesięć, kilkanaście?

W którym miejscu będzie mój biznes, jaką kondycją fizyczną będę się cieszyć, kto będzie mnie otaczał, czym będę się pasjonować, jak będzie wyglądało życie moich dzieci, które wejdą w dorosłość?

Prowadząc szkolenia, często zadaję pytanie moim Uczestnikom przez ćwiczenie, które wykonują:

CO ZROBIŁABYŚ/BYŚ DZISIAJ, WIEDZĄC, ŻE ZOSTAŁ CI TYLKO ROK ŻYCIA?

A Ty, co zrobiłabyś/byś dzisiaj?

I nie chodzi tutaj absolutnie o jakiś dołek pt. boże niedługo umrę, więc nie ma co się wysilać, ale raczej o świadomość i zrozumienie:

Czy rzeczywiście dobrze gospodaruję swoim czasem?

Czy jestem tutaj gdzie chcę?
Czy czerpię z każdego dnia?
Czy daję sobie wolne?
Czy dbam o siebie?
Czy spędzam ze swoimi bliskimi tyle czasu ile chcę?
Czy czas przelatuje mi między palcami?

Podobno w obliczu śmierci człowiek zaczyna myśleć o rzeczach ważnych, odrzucająć wszystkie te, które do tej pory przesłaniają prawdziwy obraz.

Co zatem powstrzymuje ludzi przed tym, aby wieść życie takie jakiego pragną i na jakie zasługują?

Wyznaje zasadę, że 20% dziennych zadań, czy obowiązków, daje 80 % efektów, czy zastanawiasz się, które z nich mają taką siłę?

Prawdopodobnie większość z nas chciałaby zawiadować swoim czasem mądrze, produktywnie, nie gubiąc po drodze bezsensownie minut, dni czy miesięcy.

I z tą właśnie myślą od dłuższego już czasu przyglądam się osobom, które osiągnęły sukces, są spełnione na wielu obszarach, są finansowo wolne.
I choć podobnie jak wszyscy, natrafiają w swoim życiu na momenty trudne, mają swoje troski, dysponują jak inni 24 godzinami na dobę, coś jednak ich wyróżnia, co oni takiego robią inaczej niż większość?

Każdy sukces zostawia ślad…

Otóż jest mapa, strategia, kluczowe wskazówki, drogowskazy, którymi chciałabym się z Toba podzielić.

Jeśli jesteś gotowa/y na dobre wykorzystanie swojego czasu, który został Ci dany, chcesz wzrastać, poprawić stan swoich finansów, chcesz cieszyć się czasem spędzonym z Twoimi bliskimi i w ogóle robić te wszystkie piękne rzeczy, o których teraz myślisz, może warto zaczerpnąć?

1. To nie wydarzenie, a proces!
Kiedy ktoś zaczyna realizować jakieś swoje marzenie, osiąga upragniony cel, często widzimy właśnie “to wydarzenie”, myśląc czasami- szczęściarz, udało jej się.
Osiągnięcia, to rzadko kiedy rezultat jednego wydarzenia, to PROCES. Setki godzin pracy, systematyczności, wytrwałości, nauki, prób bez oczekiwanych rezultatów! Jeśli jesteś w takim właśnie procesie, to naturalne, że nie od razu zbierasz owoce swojego wysiłku!

2. Bądź odpowiedzialny za swoje finanse!
Nie powierzaj swojego planu finansowego komuś innemu! Nie istnieje szofer, który zawiezie Cię do bogactwa, odbywając za Ciebie podróż. Nie narażaj się na stanie się ofiarą! Trzymaj swój plan finansowy w ryzach i sam podejmuj strategiczne decyzje.

3. Aktywne działanie!
Tylko działanie może otworzyć przed Tobą nowe możliwości, nie czekaj aż któregoś dnia ktoś “spadnie na Ciebie” z propozycją nie do odrzucenia. Działaj! Czas ucieka!

Te przekonania wcale Ci nie pomagają:

1. Aby zostać bogatym trzeba mieć szczęście
2. Bogactwo jest wydarzeniem
3. Inni mogą dać mi bogactwo

No i jakże cenne drogowskazy (zdałam sobie sprawę z kilku swoich, które nie były sprzyjające):

Postrzeganie długu: Dług jest użyteczny, pod warunkiem, że pozwala mi budować i rozwijać mój system

Postrzeganie czasu: Czas jest najważniejszym z moich aktywów, znacznie przewyższającym pieniądze

Postrzeganie wykształcenia: Moment, w którym przestajesz się uczyć, to moment, w który przestajesz się rozwijać. Podstawą mojej podróży jest stałe rozwijanie mojej wiedzy i świadomości.

Postrzeganie pieniędzy: Pieniądze są wszędzie i jest ich nieskończenie dużo. Odzwierciedlają to, z iloma życiami się zetknąłem, i wartość jaką stworzyłem

Główne źródło dochodu: Zarabiam dzięki moim systemom biznesowym i inwestycyjnym

Główny czynnik przyspieszenia bogactwa: Tworzę coś z niczego, daję początek aktywom i nadaję im wartość na rynku. Czasami dodaję też wartość do istniejących aktywów

Postrzeganie bogactwa: Budowanie systemów biznesowych dla przepływu pieniężnego i wyceny aktywów

Równanie bogactwa: Bogactwo= zysk netto + wartość aktywów

Strategia: Im więcej pomagam, tym więcej mam bogactwa w postaci czasu, pieniędzy, poczucia osobistego spełnienia

Cel: Dochód pasywny do końca życia z biznesu lub inwestycji

Odpowiedzialność i kontrola: Życie jest takie, jakim je uczynię. Jestem w całości odpowiedzialny za mój plan finansowy i to ja wybieram, w jaki sposób zareaguję na okoliczności

Postrzeganie życia: Warto podążać za marzeniami, moje marzenia są tego warte, nawet jeśli są odległe. Zdaję sobie sprawę, że spełnienie niektórych z nich będzie wymagało czasu i pieniędzy

A Ty ile osób przewiozłaś/eś na drugi brzeg?

Być może zechcesz odbyć ze mną jedną z takich podróży?

http://szkolenia_8.gr8.com/

Zapraszam Cię serdecznie!

Edyta Bednarczyk