Jak zmienić dowolny obszar swojego życia?

Myślę, że to pytanie, które często sobie zadajemy.

Jak zmienić dowolny obszar swojego życia?
Jak wpłynąć na swoje decyzje w taki sposób, aby nasze działania przybliżały nas do upragnionego celu?

Zadziwiające jest to, że najczęściej dokładnie wiemy, co należy zrobić, jak działać, aby uzyskać upragnione rezultaty lecz jakaś wewnętrzna siła powstrzymuje nas od wykonania pierwszego kroku.
Nieraz wykonujemy pierwszy ruch, jak dobrze pójdzie kolejny, jednak brak konsekwencji czy jeszcze czegoś o czym nie wiemy, po raz kolejny sprowadza nas na manowce.

Co to za siła? I czy jest coś, co możemy zrobić, aby realizować zmiany i przede wszystkim, aby były one wprowadzone na dłużej niż kilka dni?

Jak wdrożyć “nowe” na stałe?

Jak sprawić, aby nam się chciało, tak jak nam się nie chce?

Istnieje na ten temat kilka teorii- w jaki sposób możemy wdrożyć zmiany i w nich wytrwać.

Możemy wypróbować jedną z nich, która sugeruje, abyśmy bardzo mocno skupilii się na tym czego chcemy. Tak, to oczywiste- powiesz, zwróć jednak uwagę na to o czym mówisz np. dzisiaj od rana. Ile razy powiedziałaś/łeś czego chcesz, a ile razy poświęciłaś/łeś swoją uwagę rzeczom, których nie chcesz i na dodatek je rozpamiętywałaś/łeś?

Proponuję Ci takie ćwiczenie: jeden dzień, w którym będziesz mówić tylko i wyłącznie o tym czego chcesz smiley– przetestuj. Będziesz zaskoczona/y wynikiem 🙂

Możemy również skorzystać z inkantacji. Skomplikowane słowo, znaczy dla mnie tyle co “wczuwanie się” w stan pożądany smiley, czyli myślisz sobie: jakby to było gdybym już miała/ł, to do czego zmierzam.
Nie chodzi mi tutaj o myślenie o tym, raczej o to, aby poczuć się tak, jakby się to już miało.
Zrób to teraz!
Wyobraź sobie siebie w sytuacji, zmianach, których pragniesz. No teraz, zrób to!

Za każym razem kiedy myśli schodzą na “złą drogę” pomyśl, że masz to czego pragniesz, poczuj to!
Im częściej będziesz to robić, tym łatwiej będzie Ci szło i tym więcej zmian zauważysz wokół siebie. Słowo!

Nasza głowa i to co się w niej dzieje wpływa na naszą fizjologię, a fizjologia na nasze myślenie. Spróbuj np. podnieść głowę wysoko do góry, wypnij pierś do przodu i powiedz sobie: tak mi smutno dzisiaj…
Prawda, że to trudne?

1. Skupiasz się na pozytywnych zmianach, które masz zamiar wprowadzić w danym obszarze i masz wyraźną, nieodpartą wizję tego, czego chcesz!
Skoncentruj się i sprecyzuj! (powyższe ćwiczenia będą pomocne zanim dotrzesz do punktu pierwszego)
Wracaj do powyższych tak często jak tylko możesz!

Jest wiele przetartych szlaków, zdobytych gór, ludzi, którzy byli tam gdzie Ty pragniesz się dostać, historii trudnych, z którymi już ktoś, kiedyś poradził sobie dość dobrze.
Zmiany często są dla nas wyzwaniem i nie tylko dlatego, że nie jesteśmy konsekwentni w ich wdrażaniu, ale czasami też dlatego, że niebardzo wiemy co możemy zmienić i jak to zrobić, aby polepszyć swoją sytuację.
Zdarzają się też sytuacje, że wcale nie widzimy, że możemy mieć wpływ na zmianę. Wtedy potrzebujemy inspiracji, albo jak częściej się zdarza- desperacji, ta druga często nie daje wyboru i dobrze, że jest (dla niektórych smiley), bo popycha do zmian.
W swoim życiu przeżyłam zarówno jedną jak i drugą, muszę przyznać, że teraz wolę wybierać świadomie i jak widzę, że coś się knoci, nie czekam, szukam inspiracji- w ludziach, rzeczach, szukam nowych rozwiązań, bo strach przez dobrowolną zmiana ma się nijak do tej wymuszonej.
Książki biograficzne są kopalnią wiedzy, często poznajemy tam historie zwykłych ludzi, którzy dokonali zdumiewajacych zmian i sięgnęli po swoje marzenia, co nie znaczy, że wszystko szło gładko.

2. Sukces zostawia wskazówki. Czytaj. Szukaj inspiracji. Wzoruj się na kimś, kto już osiagnął to czego pragniesz.

Jak pewnie wiesz, duże znaczenie ma również zestrojenie swojego życia z tym, co naprawdę ważne dla Ciebie.
Każdy z nas ma wyobrażenie o życiu jakie chciałby wieść. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz świat zewnętrzy zsynchronizował się z naszymi myślami o tym jak powinien wyglądać. Życie rodzinne, biznes, realcje, zdrowie, miłość.  I właśnie w tym miejscu możemy wpaść w pułapkę.
Jaką?
Nasz mózg w bardzo prosty sposób dąży do SYNCHRONIZACJI naszych myśli i działań, abyśmy mogli zachować równowagę. Co to oznacza?
Oznacza to tyle, że jeśli będziesz myśleć, że np. “trzeba być bogatym, aby coś osiągnąć”, to nieuchronnie, pomimo całego wysiłku, który będziesz wkładać w realizację swojej drogi do sukcesu np., sabotujesz sam siebie. No, bo jak możesz coś osiągnąć, skoro nie byłaś/łeś bogaty?
Możesz szukać miłości w życiu, ale czy zadajesz sobie pytanie, co o niej myślisz? Co myślisz o miłości?

3. Musisz rozwiązać swoje wewnętrzne konflikty. Weź kartkę, długopis i napisz na niej, który obszar swojego życia chcesz zmienić i co chcesz osiągnąć, jak chcesz, aby było? Napisz to. Teraz, poniżej wypisz 10 zdań, na temat tego, co myślisz o tym obszarze, szczerze. Zobaczysz i przede wszystkim UŚWIADOMISZ sobie, co Cię powstrzymuje przed zmianami. Uświadomienie sobie tego, to pierwszy krok do prawdziwej przemiany. Ziarno zostało zasiane.

DLACZEGO CIĄGLE MÓWISZ, ŻE TEGO CHCESZ? JESTEŚ DOKŁADNIE “SPRECYZOWANA/NY”, MASZ NARZĘDZIA I NADAL NIE OSIĄGASZ TEGO CZEGO PRAGNIESZ?

JEST W TOBIE KONFLIKT!

Kiedy wszystko jest zestrojone, nic nie ściąga Cię z drogi!

Masz zapewne obszary w swoim życiu, gdzie realizujesz się zgodnie z planem, osiągasz świetne rezultaty i na dodatek wszystko idzie gładko?

Czym ta realizacja różni się od tej, która stoi okoniem?

No, to idę po swoje zmiany!
Powodzenia!